Radio Rekord Radom 28 lat z Wami Radio Rekord Radom 28 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjczIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPjxzY3JpcHQgYXN5bmMgc3JjPSIvL3IuY296YWR6aWVuLnBsL3NlcnZlci93d3cvZGVsaXZlcnkvYXN5bmNqcy5waHAiPjwvc2NyaXB0Pg==
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjczIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPjxzY3JpcHQgYXN5bmMgc3JjPSIvL3IuY296YWR6aWVuLnBsL3NlcnZlci93d3cvZGVsaXZlcnkvYXN5bmNqcy5waHAiPjwvc2NyaXB0Pg==

Jak wybrać materiał na dach swojego domu? BAiKA – Dachy, Okna, Elewacje - podpowiada!

Jak wybrać materiał na dach swojego domu? BAiKA – Dachy, Okna, Elewacje - podpowiada!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Bardzo ważne jest otoczenie w jakim będzie stał nasz dom… w okolicach nadmorskich na pewno lepiej sprawdzi się dachówka odporna na korozję. Natomiast w miejscach zadrzewionych i zacienionych lepszym rozwiązaniem będzie blachodachówka na której z pewnością nie pojawią się porosty i mech jak w przypadku dachówki.

Jeżeli temat położenia domu mamy za sobą przejdźmy do szybkiej charakterystyki najbardziej powszechnych i dostępnych materiałów na rynku, zacznijmy od dachówki… jaką wybrać ceramiczną czy cementową?

Dachówki ceramiczne wypalane są z gliny. Cementowe zaś jak sama nazwa wskazuje robi się z cementu, kruszywa, którym jest piasek kwarcowy

i barwnika. Obydwa te pokrycia dachowe są bardzo trwałe, odporne na mróz, silne nasłonecznienie, wahania temperatury a także na uszkodzenia mechaniczne spowodowane gradem czy gałęziami. Poza tym łatwo wymienić uszkodzone elementy. Wykonane z nich pokrycie jest ciężkie i nie każda więźba to wytrzyma. Duża masa ma też dobre strony - to pokrycie świetnie tłumi dźwięki, więc w domu nie słychać uderzających o dach kropli deszczu. 

Dachówka ceramiczna na dachu może przetrwać nawet do 100 lat, jej cena waha się od 60 zł/m2,  cementowa zaś do 70 jej, cena waha się od 35 zł/m2 , a ich mnogość kolorów i wzorów pozwala zadowolić najbardziej wymagającego Klienta.

My polecamy te najbardziej godne uwagi i najtrwalsze, czyli:

CREATON

ROBEN

BRAAS

Blachodachówka – na pierwszy rzut oka wyglądem oraz przetłoczeniami przypomina dachówkę ale jest dużo lżejsza i tańsza, kosztuje od 30 zł/m2. Stworzona jest z blachy stalowej rzadziej z aluminiowej. Blachodachówki swoją trwałość zawdzięczają  wielowarstwowym powłokom ochronnym. Tu właśnie producenci prześcigają się w ich innowacyjności i trwałości. Od powłok a szczególnie od warstwy zewnętrznej, zależy trwałość pokrycia. W przypadku solidnego wyrobu, ocenia się ją na ponad 20 lat. Przy bardzo dobrym zabezpieczeniu antykorozyjnym niektórzy producenci obiecują nawet 50 lat.  

Jedną z najtrwalszych, najbardziej solidnych i najchętniej wybieranych blachodachówek jest Blachotrapez. I słusznie! Dachy tej marki posiadają najwyższy standard bezpieczeństwa i ochrony dachu dzięki unikatowej

powłoce. Minimalistyczne, tradycyjne oraz nowoczesne produkty Blachotrapez można konfigurować dowolnie, dobierając wzory, rodzaje

powłok, kolory i akcesoria. Ponad to Blachotrapez jako jeden z niewielu producentów pokryć dachowych daje nawet 60-letnią pisemną gwarancję.

 

Reasumując... koszt pokrycia z blachy jest niższy!

Także dlatego, że nie płacimy - jak w przypadku dachówki - za elementy dodatkowe: dachówki skrajne, gąsiory itp. Potrzebne obróbki dekarz wykona na miejscu.

Po więcej szczegółów, ciekawostek i aktualnych cen wszystkich pokryć dachowych odsyłamy Państwa do profesjonalnego centrum budowlanego BAiKA – Dachy, Okna, Elewacje, które swoje punkty sprzedażowe posiada w:

 

Radomiu przy ul. Trzebińskiego 2,

Rajecu Szlacheckim 147A

Zwoleniu przy ul. Wojska Polskiego 61

oraz w Puławach przy ul. Lubelskiej 63a

 

tel. 881 555 810

www.baika.pl

Artykuł sponsorowany

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy