Poznaliśmy półfinalistów Mirax Pucharu Polski. Radomiak II lepszy od Centrum

Mecz dwóch radomskich ekip zapowiadał się bardzo ciekawie. Zwłaszcza dla obecnego szkoleniowca zielonych, Patryka Wolskiego, który swoje pierwsze kroki w trenerskiej karierze stawiał właśnie w Centrum. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, obydwie drużyny miały swoje sytuacje, ale nie potrafiły zamienić ich na gola. W końcu udało się to Kacprowi Pankowskiemu, który w 15. minucie pokonał Michała Kulę. W drugiej połowie ten sam zawodnik - w odstępie 180 sekund - pokonał dwukrotnie golkipera "Centralnych". Wydawało się, że jest już po meczu, ale Centrum atakowało do samego końca i najpierw w 75. minucie trafił Damian Gutkowski, a w 90. Przemysław Zakrzewski. Gospodarzom tego meczu na wyrównanie zabrakło już czasu.

- Jeżeli chodzi o wynik końcowy to jestem zadowolony, jednak gra optymizmem jeszcze nie napawa. Trenujemy, docieramy się z chłopakami, więc z każdym meczem będzie coraz lepiej. Dobrze, ze są te wyniki, bo to w piłce seniorskiej jest najważniejsze - mówi Patryk Wolski, trener Radomiaka II Radom.

Emocji nie zabrakło też w spotkaniu Mazowsza Grójec z Enea Energią Kozienice. W regulaminowym czasie gry padł wynik 2:2, a rzuty karne lepiej wykonywali piłkarze z Kozienic. W kolejnej rundzie zameldował się też inny czwartoligowiec, Oskar Przysucha, który wysoko rozbił KS Błotnica 4:0. Takim samym rezultatem - na korzyść Iskry Gózd - zakończył się pojedynek tej drużyny z Powałą Taczów. Losowanie par półfinałowych odbędzie się w poniedziałek, 27 września.