Radio Rekord Radom 28 lat z Wami Radio Rekord Radom 28 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Gala Mistrzów Sportu 2022 w Radomiu - dominacja sportów indywidualnych

Gala Mistrzów Sportu 2022 w Radomiu - dominacja sportów indywidualnych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

https://www.cozadzien.pl/zdjecia/gala-sportu-w-aviatorze-zdjecia/88979

Rok 2022 był udany szczególnie dla radomskich zawodników i trenerów w sportach indywidualnych. To oni zdominowali Galę Mistrzów Sportu.

- Rzeczywiście, w sportach indywidualnych był to rekordowy rok, który dał nam dużo radości i medali. To efekt ciężkiej wieloletniej pracy. To też kolejny rok dobrej passy sportowców niepełnosprawnych. We wszystkich kategoriach wiekowych radomianie w sportach olimpijskich stanęli na podium aż 101 razy. Nasi seniorzy zdobyli prawie 40 medali. To są liczby, które dają dużo powodów do radości - powiedział Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Jedynym przedstawicielem sportów zespołowych w Galerii Trenerów Roku 2022 był Wojciech Pawłowski, szkoleniowiec piłkarek HydroTrucku Sportowej Czwórki, które wywalczyły w poprzednim roku awans do ekstraligi. 

- Na pewno jest to dla mnie pewnego rodzaju niespodzianka. Aczkolwiek sukces, który osiągnęliśmy w zeszłym sezonie jest olbrzymi. Może nie byliśmy do końca przygotowani organizacyjnie i finansowo, aby ten awans uzyskać, ale na pewno byliśmy przygotowani sportowo. Chyba jako jedyna drużyna w Radomiu zaznaczyliśmy się takim sukcesem w poprzednim roku. Jestem z tego bardzo zadowolony. Przed nami olbrzymie wyzwanie. Między ekstraligą a pierwszą ligą jest przepaść. Staramy się z tym mierzyć i zrobimy wszystko, aby się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej - powiedział Wojciech Pawłowski. 

Poza nim w Galerii Trenerów dominowali szkoleniowcy zawodników występujących w sportach indywidualnych - trenerzy lekkoatletów: Artur Błasiński i Leszek Trzos, opiekun zapaśników Włodzimierz Zawadzki oraz szkoleniowiec pięściarzy, Sławomir Żeromiński. 

Wśród dziesięciu wyróżnionych sportowców znalazł się z kolei tylko jeden przedstawiciel sportów drużynowych - był to Dawid Abramowicz, obrońca Radomiaka Radom, który poprzedni sezon zakończył na wysokim siódmym miejscu w PKO Ekstraklasie, a po rundzie jesiennej obecnych rozgrywek był na dziesiątym miejscu. 

- Ta nagroda, to fajna nobilitacja. To dla mnie drogowskaz i wyznacznik, że ścieżka, którą obrałem jako sportowiec, czyli determinacja, silna wola, mnóstwo wyrzeczeń i poświęceń, o których na co dzień się nie mówi, pozwoliły mi być jednym z laureatów tej gali - zaznaczył Abramowicz. 

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Drużyną Roku 2022 wybrany został Radomiak Radom. - To na pewno dla mnie i dla drużyny były bardzo udane miesiące, ale ja osobiście jestem bardzo ambitną osobą i nie zadowalam się tym, co jest. Uważam, że w poprzednim roku nie pokazaliśmy wszystkiego, na co nas stać. Być może tego sezonu nie rozpoczęliśmy tak, jak poprzedniego, ale głęboko wierzę, że będziemy "rycerzami wiosny" i uda nam się zgromadzić do swojego worka jak najwięcej punktów - skomentował Dawid Abramowicz. - Każdy kolejny mecz, który czeka nas w rundzie wiosennej chcielibyśmy traktować jak finał, jakby to miał być mecz decydujący o naszych losach. Wydaje mi się, że z takim zamiarem powinniśmy funkcjonować. Tylko to nas przybliży do celów i nagród, które czekają w górze tabeli - dodał zawodnik. 

Dziesiątkę sportowców zdominowali jednak przedstawiciele sportów indywidualnych. Wśród wyróżnionych znalazło się troje lekkoatletów RLTL Optima: Martyna Kotwiła, Patryk Kozłowski oraz Izabela Smolińska. Nie zabrakło też zapaśników: Arkadiusza Kułynycza oraz Patryka Bednarza. Wyróżniono również pięściarzy: Pawła Bracha oraz Natalię Marczykowską, a także zawodników Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start: Justynę Kozdryk (podnoszenie ciężarów) oraz pływaka Michała Golusa.

Tradycyjnie wręczono też wyróżnienia w kategorii Serce dla Sportu. Uhonorowane zostały osoby, które od lat działają na rzecz radomskiego sportu: Stanisław Dobosz, Katarzyna Skórkiewicz, Zdzisław Radulski oraz Mirosław Paluch.

Imprezą Sportową Roku został wybrany tenisowy mecz Polska – Rumunia w ramach Billie Jean King Cup rozegrany w hali Radomskiego Centrum Sportu.

Nadzieje Roku to Julia Adamczyk (RLTL Optima, lekkoatletyka), Maria Mazurkiewicz (PreZero APR, piłka ręczna) i Nikodem Szafasz (RKB Boxing, boks).

Sponsorem Roku wybrano firmę PreZero Service Wschód Sp z o. o..

Osobowością Sportową Roku natomiast został Piotr Włoskiewicz, działacz kobiecej piłki ręcznej.

 https://www.cozadzien.pl/sport/sportowe-podsumowanie-2022-roku/88220

Laureaci Gali Mistrzów Sportu 2022

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Impreza Sportowa Roku:
- tenisowy mecz Polska – Rumunia w ramach Billie Jean King Cup - rozegrany w hali Radomskiego Centrum Sportu.

Nadzieja Roku:
- Julia Adamczyk – Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne Optima - srebrna medalistka mistrzostw Polski, halowa wicemistrzyni kraju juniorek młodszych, piąta zawodniczka mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej w skoku w dal.
- Maria Mazurkiewicz – PreZero Akademia Piłki Ręcznej - zawodniczka czołowego zespołu rozgrywek I ligi piłkarek ręcznych, jej talent i systematyczne postępy dostrzegli trenerzy kadry. Radomianka z reprezentacją Polski juniorek młodszych w mistrzostwach Europy zajęła piąte miejsce.
- Nikodem Szafarz – Radomski Klub Bokserski Boxing - Złoty medal mistrzostw Polski juniorów, udział w mistrzostwach świata, czy mistrzostwach Europy.

Drużyna Roku:
- RKS Radomiak Radom – piłka nożna - W sezonie 2021/22 drużyna z Radomia powróciła do piłkarskiej ekstraklasy. Zajmując siódme miejsce w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy zespół Radomiaka uzyskał najlepszy wynik w historii radomskiej piłki nożnej.

Sponsor Roku:
- PreZero Service Wschód Sp z o. o. - Od sezonu 2021/22 sponsor tytularny pierwszoligowego zespołu Akademii Piłki Ręcznej, ale nie tylko. Firma jest sponsorem tytularnym Mini Handball Akademii, wspólnie z klubem uczestniczy też w wielu akcjach społecznych.

Galeria Trenerów Roku:
- Artur Błasiński – Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne Optima - Jego podopieczni w 2022 roku dziesięć razy stawali na podium mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych od młodzika do seniora. Szkoleniowiec w dowód uznania od początku obecnego roku pełni funkcję jednego z opiekunów kadry B Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
- Wojciech Pawłowski – HydroTruck Sportowa Czwórka - Trener zespołu piłkarek, który w sezonie 2021/22 sprawił niespodziankę jaką był awans do Ekstraligi, najwyższej klasy rozgrywkowej kobiet w piłce nożnej.
- Leszek Trzos – Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne Optima - Wychowawca wielu pokoleń radomskich lekkoatletów. Jego podopieczni zdobywając w minionym roku medale mistrzostw Polski potwierdzili, że trener nadal nie ustaje w swojej pracy.
- Włodzimierz Zawadzki – Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk - Mistrz olimpijski z Atlanty, legenda zapasów, od lat spełnia się w roli trenera. Prowadząc kadrę narodową szkoleniowiec Olimpijczyka walnie przyczynił się do sukcesów, które w 2022 roku stały się udziałem reprezentantów radomskiego klubu.
- Sławomir Żeromiński – Bokserski Klub Sportowy Radomiak - Kolejnego szkoleniowca przedstawić można słowami jego podopiecznego: – To osoba na która zawszę mogę liczyć. Człowiek który najbardziej wierzy w mój sukces, któremu zawdzięczam naprawdę wiele – zapewnia Paweł Brach. Dodajmy, zawodnik jest jednym z wielu jego podopiecznych odnoszących od lat sukcesy w ringu. Ta passa oczywiście podtrzymana została w 2022 roku.

Osobowość Sportowa Roku:
- Piotr Włoskiewicz - Dotychczas znaliśmy go jako szkoleniowca grup młodzieżowych. Główny pomysłodawca i organizator powołania do życia w Radomiu sekcji kobiecej piłki ręcznej tak naprawdę jest menadżerem nowego pokolenia. Jego zaangażowanie w stworzeniu nie tylko od podstaw profesjonalnego klubu, ale zbudowania wzorcowych struktur szkolącego młodzież klubu jest godne doceniania i najwyższego uznania.

Złota Dziesiątka Sportowców Roku:
- Dawid Abramowicz – RKS Radomiak Radom - Jeden z najlepszych lewych obrońców piłkarskiej ekstraklasy. Walnie przyczynił się do zajęcia w sezonie 2021/22 siódmego miejsca przez Radomiaka.
- Patryk Bednarz – Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk - Mistrz Polski w zapasach stylu klasycznego w kategorii wagowej 77 kg udowodnił, że należy do najlepszych zawodników w swojej kategorii. Reprezentant kraju w młodzieżowych mistrzostw świata i Europy. Uczestnik mistrzostw Europy w gronie seniorów.
- Paweł Brach – BKS Radomiak - Wicemistrz Polski seniorów, młodzieżowy mistrz kraju w wadze 57 kg. Reprezentant kraju. Ćwierćfinalista mistrzostw Europy, młodzieżowych mistrzostw Starego Kontynentu, uczestnik mistrzostw świata w boksie.
- Michał Golus – Międzyszkolny Klub Sportowy Wodnik - Brązowy medalista mistrzostw świata, rekordzista mistrzostw świata na dystansie 50 m stylem dowolnym osób niepełnosprawnych potwierdził w 2022 roku przynależność do światowej czołówki.
- Martyna Kotwiła – Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne Optima - Srebro mistrzostw Europy w sztafecie 4x100 m, złoto mistrzostw Polski w biegu na 200 m, srebro w 4x100 m w klubowej sztafecie, czy brąz na 100 m potwierdzają, że po trudnym poprzednim roku sprinterka na dobre powróciła do reprezentacyjnej dyspozycji.
- Justyna Kozdryk – Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych START - Srebro mistrzostw Europy w kategorii wagowej do 45 kg w podnoszeniu ciężarów potwierdzają, że atletka ciągle znajduje się w światowym topie i swojej przygodzie ze sportem nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.
- Patryk Kozłowski – Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne Optima - Złoty medal mistrzostw kraju w biegu na 5000 m, srebrny na dystansie dwukrotnie dłuższym, czy brązowy w biegu na 1500 m najlepiej potwierdza ogromny potencjał drzemiący w lekkoatlecie radomskiego klubu.
- Arkadiusz Kułynycz – Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk - Miniony rok był bardzo trudnym dla jednego z najbardziej utytułowanych zapaśników Radomia. Perypetie ze zdrowiem nie przeszkodziły mu jednak w wywalczeniu złotego medalu mistrzostw Polski w wadze 87 kg w stylu klasycznym. „Złota” passa tego sportowca na krajowych matach trwa nieprzerwanie od 2016 roku.
- Natalia Marczykowska – Radomski Klub Bokserski Boxing - Złoty medal mistrzostw Polski w boksie wywalczony przez zawodniczkę w kategorii 81 kg był bardzo spektakularnym powrotem na krajowe areny po kilkumiesięcznej przerwie.
- Izabela Smolińska – Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne Optima - O jej potencjale sportowym najlepiej zaświadczały medale. Przyznać trzeba jednak, że styl w jakim wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w biegu na 400 m przez płotki wywarł ogromne wrażenie.

Serce dla Sportu:
- Stanisław Dobosz - Jeden z najbardziej znanych działaczy i menadżer promujący sport na terenie Radomia i województwa mazowieckiego. W trudnym okresie historii klubu BTS 1926 Broń dzięki jego zaangażowaniu sekcja przetrwała ten czas. Prezes Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Bokserskiego, szef Unii Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza.
- Katarzyna Skórkiewicz – Wieloletnia trenerka siatkówki młodzieżowej, w szczególności żeńskich sekcji. Współzałożycielka Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Radomka, obecnie opiekun i wychowawczyni stawiającej na rozwój młodzieży Akademii Radomki.
- Zdzisław Radulski - Tej osoby nie trzeba bliżej przedstawiać. Dobry duch całego środowiska sportowego, człowiek o wielkim sercu, niezwykle pomocny, oddany, zaangażowany w życie nie tylko swojego ukochanego klubu, jakim jest Radomiak.
- Mirosław Paluch - Od 20 lat kieruje Biurem Sportu w Urzędzie Miejskim w Radomiu. Wykazuje duże zaangażowanie nie tylko w swojej pracy, ale przed wszystkim na rzecz rozwoju i promocji sportu w naszym mieście. Współorganizował wiele imprez rangi krajowej i międzynarodowej.

Michał Nowak fot. Szymon Wykrota / cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.

Ze względu na sytuację na Ukrainie i emocje, jakie pojawiają się przy tej okazji, zdecydowaliśmy w najbliższym czasie wyciszyć komentarze na naszej stronie. Zachęcamy do dyskusji w mediach społecznościowych. Apelujemy o wzajemny szacunek i zrozumienie.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy