Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Nowy dyrektor w Czarnolesie

Nowy dyrektor w Czarnolesie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

 

 

- Dotychczasowa dyrektor placówki – Maria Jaskot zrezygnowała z pełnionej funkcji i zdecydowaliśmy się powierzyć jej obowiązki jednemu z pracowników Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie – powiedział nam wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Zarząd Mazowsza, jak czytamy w uchwale, powierzył Ireneuszowi Domańskiemu obowiązki szefa czarnoleskiej placówki na rok - od 12 października do czasu powołania nowego dyrektora albo „do czasu powierzenia zarządzania Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie osobie fizycznej lub prawnej, nie dłużej jednak niż do 11 października 2022 roku.

https://www.cozadzien.pl/region/muzeum-w-czarnolesie-swietowalo-60-lecie-istnienia-zorganizowano-specjalna-konferencje-naukowa/76239

Ireneusz Domański, zanim przeszedł do czarnoleskiego muzeum, zatrudniony był w ostatnich latach w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. Wcześniej – przez 22 lata pracował w „Gazecie Wyborczej w Radomiu", najpierw jako dziennikarz, a potem redaktor naczelny.

Przypomnijmy: od połowy lutego 2020 roku Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie jest samodzielną jednostką. Wcześniej, od 1975 roku, było oddziałem Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Maria Jaskot była najpierw kierownikiem oddziału, a potem dyrektorem samodzielnego muzeum.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

 

nika fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”.
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
  • avatar
    ~Zwoleniak 178.42.22.*** 2021-11-15 22:35
    Pani Mario J. wielka szkoda. Włożyła Pani w to Muzeum wiele serca. Jesteśmy z Panią.
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~by żyło się lepiej 95.49.38.*** 2021-10-20 14:56
    Ale jaja ale jaja ale jaja. Ale apolityczność .Czy dzięki tej nominacji ZSL (obecnie 2%) może liczyć na łaskawsze artykuły w organie sekty z Czerskiej?
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~pełna Micha Adasia 194.181.137.*** 2021-10-21 07:11
      To to to się zobabaczy.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Anonim 95.49.14.*** 2021-10-20 18:48
    Szkoda.............. Sytuacja taj wygląda.Soros skaswował w walce osłupki Excela gazetę wybiórczą w Radomiuy, ale dla tłustego kota od razu znalazł sie stołek. Za wierną służbę Struzikowi i jemu podobnym. Rajkowska na prezesa, Leszek drogowiec do muzeum , a Domański propagandowa tuba Michnika, Kieresa, Kwasniewskiego, Cimoszki..itp antypolonizmu do Czarnolasu. Czy on w ogóle czytał polską poezję ???? czy z naszym narodem łączy go tylko pośrednio stary testament............... Czy ktoś sie jeszcze dziwi, temu co wypisuje gazeta wybiórcza, tuba propagandowa bankierów i rewizjonistów z zachodniego wybrzeża USA???????
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~4t 83.19.128.*** 2021-10-20 20:19
      Chichot losu. Antypolacy gnieżdżą się u Kochanowskiego
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~viki 194.181.137.*** 2021-10-21 07:08
      Może czytał Majakowskiego?
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~1 178.235.63.*** 2021-10-20 14:31
    tradycyjnie na 7 lat?
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~fe 79.110.193.*** 2021-10-21 05:31
      do emeryturki bardzo zasłużonej
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~konfederat 92.234.54.*** 2021-10-20 16:45
    Jak ubek to byłby z dojnej zmiany tam takich na pęczki bo PiS to PZPR bis. Obciach być za PO a za PiSem to zdrada.
    • 80%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 95.49.14.*** 2021-10-20 18:53
      Myślę , ża masz problem, wręcz egzystencjonalny ... . Zjadać zwierzęta i rośliny to takie nieludzkie, ale jeszcze gorzej wydalać . Ach te zapachy. Zdecyduj się , co ci bardziej przeszkadza. Twój dylemat: : Jeść i wydalać : błędne koło, kiedyś trzeba z tym skończyć . Proponuję łykać powietrze................
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Człunek 37.225.7.*** 2021-10-20 17:57
    To będzie taki dyrektor powołany jak w Muzeum Wsi i w MZDiK, czyli dymanie przepiów o zatrudnieniu na "Pełnienie obowiązków" taka ta nasza elita polityczna i taka podzielona Polska.
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~jop 95.49.157.*** 2021-10-20 16:34
    Wcześniej redaktor Gazety Wyborczej ,ha ha .Czyż by klaudiusz maczał w tym ręce
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar