Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Rok pełen obietnic

Rok pełen obietnic
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Styczeń
Początek roku przywitał radomian polityczną kłótnią o kształt budżetu. Wcześniej radomscy radni dwukrotnie odrzucili projekt zaproponowany przez prezydenta. Za trzecim razem, w ostatnim możliwym terminie, budżet miasta został przyjęty. Ale żeby tak się stało, radni PiS wprowadzili do niego kilkadziesiąt poprawek.

Styczeń był też dla radomian miesiącem nadziei. W tym bowiem miesiącu podpisano, kolejny już, list intencyjny w sprawie inwestycji w radomskie lotnisko. Tym razem inwestor okazał się poważny i z listu intencyjnego wyszło coś więcej oprócz uścisków dłoni na wspólnym zdjęciu.

Luty
W tym miesiącu radomianie z pewnością żyli sportem. Zwłaszcza po zwycięstwie w Pucharze Polski, wtedy jeszcze pierwszoligowych, siatkarek klubu E. Leclerc Radomki Radom nad mistrzem kraju - Chemikiem Police. Nasze siatkarki pokonały przeciwniczki 3:2 i awansowały do półfinału Pucharu Polski.

A część mieszkańców, przynajmniej ta męska, mogła nacieszyć oczy urodą kobiet. A to za sprawą pierwszego castingu do konkursu Miss Polonia 2018 – Ziemia Radomska. Jednym z organizatorów była Radomska Grupa Mediowa.

Marzec
Odbyły się jeszcze cztery castingi do konkursu Miss Polonia. Pięknych pań szukaliśmy w Skaryszewie, Szydłowcu, Pionkach i ponownie w Radomiu. A siatkarki Radomki, niestety, nie poradziły sobie w półfinale Pucharu Polski i zajęły miejsce poza podium.

Marzec był dobrym miesiącem dla prezydenta Radomia. Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił zarządzenie zastępcze wojewody w sprawie wygaszenia jego mandatu. Przypomnijmy: sprawa, w związku z zarzutami CBA, o złamanie przez prezydenta ustawy antykorupcyjnej ciągnęła się przez cały 2017 rok. Dowiedzieliśmy się również, że Radosław Witkowski będzie się starał o reelekcję.

W marcu na mieszkańców miasta czekały nie lada atrakcje kulinarne, a wszystko za sprawą kolejnego festiwalu smaków Radom Food Fest, organizowanego przez Radomską Grupę Mediową. Marzec był zresztą dobrym miesiącem dla naszych mediów. Nasze redakcyjne koleżanki - Roksana Chalabry i Marta Nowakowska zostały wyróżnione w konkursie SGL Local Press 2017 za reportaż „Noworodek w wiadrze”. Poza tym Radio Rekord znalazło się wśród nominowanych w konkursie Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu 2017.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

W tym miesiącu poznaliśmy również laureata Nagrody Świętego Kazimierza. Został nim Adam Duszyk, nauczyciel historii w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego. W marcu dowiedzieliśmy się, że została podpisana umowa na dofinansowanie przebudowy al. Wojska Polskiego. Według umowy miasto miało otrzymać 93 mln zł na ten cel.

Kwiecień
Dokładnie 1 kwietnia rozpoczął się kolejny już sezon Radomskiego Roweru Miejskiego. A my w tym właśnie miesiącu rozpoczęliśmy kolejny sezon cyklu rowerowych wypraw Co Za Jazda!. Na pierwszą wycieczkę – do Skaryszewa wybrało się z nami ponad 800 cyklistów.
Kwiecień to także ciekawe wydarzenia kulturalne - Radomska Wiosna Literacka i 10. Spotkania z Kulturą Żydowską „Ślad”. Poznaliśmy również finalistki konkursu Miss Polonia 2018 - Ziemia Radomska. W kwietniu rozpoczął się długo oczekiwany remont pl. Jagiellońskiego.

Maj
W Radomiu i okolicach odbyła się kolejna Noc Muzeów. Zwiedzaliśmy Muzeum Gombrowicza we Wsoli, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Kamienicę Starościńską, Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, ale także nową siedzibę radomskich sądów. Również w maju na ścianie dawnego „plastyka”, którą zaanektowały dla siebie przedszkolaki, objawił się Dyzio Marzyciel. Poza tym dowiedzieliśmy się, że siatkarki E. Leclerc Radomki Radom w przyszłym sezonie zagrają w Lidze Siatkówki Kobiet, czyli w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju.

Czerwiec
Czerwiec tradycyjnie obfitował w wiele wydarzeń kulturalnych. Rozpoczął go jubileuszowy X Radomski Festiwal Filozofii „Okna”, a potem radomianie obchodzili rocznicę protestów robotniczych z 1976 roku i wraz z Resursą szukali ducha miasta. W czerwcu poznaliśmy też laureata Radomskiej Nagrody Kulturalnej. Został nim Waldemar Dolecki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”. Odbył się również finał, organizowanego przez Radomską Grupę Mediową, konkursu Co Za Talent!. Zwyciężyła Anna Pustovit. A zaszczytny tytuł Miss Polonia Ziemi Radomskiej 2018 przypadł Martynie Górak. Miłośnicy muzyki disco mogli się bawić na IV Koncercie Charytatywnym, podczas którego zbierano pieniądze na zakup sprzętu dla oddziału neonatologii Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Zebrano 18 tys zł. I tylko radni nie zechcieli się wpisać w kulturalno-pomocowy klimat – mający większość klub PiS i radni bezpartyjni nie zgodzili się na przeznaczenie pieniędzy na remont zabytkowej rogatki przy ul. Warszawskiej.

Lipiec
Wreszcie, za trzecim podejściem, udało się przyznać Józefowi Grzecznarowskiemu tytuł honorowego obywatela Radomia. A miłośnicy kina mieli Kameralne Lato. W lipcu radomianie dowiedzieli się, że wprawdzie Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” zdejmie miastu z barków problem w postaci niewykorzystanego lotniska i w nie zainwestuje, ale miasto, czyli my wszyscy będziemy za to przed 20 lat spłacać ponad 350 mln zł.
Koniec miesiąca to ogłoszenie wyników głosowania na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. W obszarze ogólnomiejskim zwyciężył projekt przebudowy zbiorowych mogił i pomnika na cmentarzu na Firleju. Fanów sportów halowych czekało rozczarowanie - okazało się, że hala przy ul. Struga będzie gotowa z dużym opóźnieniem, dopiero na 12 listopada. Jeszcze gorszą wiadomość otrzymali wielbiciele futbolu amerykańskiego - klub Green Ducks Radom przestał istnieć.

Sierpień
Ostatni miesiąc wakacji stał pod znakiem Air Show - największej imprezy lotniczej w tej części Europy. Niestety, pogoda spłatała nam przykrego figla. Ale i tak radomianie i tłumy gości podziwiali statki powietrzne zarówno na wystawie statycznej, jak na zadeszczonym niebie. Podczas Air Show w mieście odbywały się liczne koncerty - Kraków Street Band, Funky Vibes i Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Miłośnicy nowych trendów w modzie uczestniczyli w Radom Fashion Show.

Wrzesień
9 września poznaliśmy laureata Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Został nim Marcin Wicha. Wrzesień przyniósł też dobrą wiadomość rodzinom osób niepełnosprawnych - w Radomiu wprowadzono Kartę Rodziny Osoby z Niepełnosprawnością. Dzięki niej niepełnosprawni i ich najbliżsi mogą liczyć na wiele ulg i zniżek. A w skansenie królowało pieczywo – to było już XX Święto Chleba. A hasłem przewodnim tegorocznej Uliczki Tradycji była Republika Radomska 1918.
Wielki wstrząs na radomskiej scenie politycznej wywołał artykuł „Układ radomski PiS. Jak ukręcono łeb korupcyjnemu śledztwu CBA”, który ukazał się w „Gazecie Wyborczej”. Możliwe okazało się także wprowadzenie czegoś, czego od dawna domagali się mieszkańcy. Co to takiego? Bilet czasowy!

Październik
Początek miesiąca zaprezentował się smacznie za sprawą kolejnej edycji festiwalu smaków Radom Food Fest, organizowanego przez Radomską Grupę Mediową. Lokalnym politykom wiodło się gorzej - z mediów ogólnopolskich powiało „układzie radomskim”, a rzecz rozpoczął program TV „Superwizjer”. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. TVP przygotowała materiał oskarżający przeciwną stronę radomskiej sceny politycznej.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Wynik wyborów samorządowych? W radzie miejskiej Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 16 mandatów, uzyskało większość. O fotel prezydencki walka trwała. Do drugiej tury przeszli: Wojciech Skurkiewicz i Radosław Witkowski.

Także w październiku ukazał się album autorstwa (tekst) naszego redakcyjnego kolegi - Dariusza Osieja „Radomskie skrzydła w służbie Niepodległej”. A lotnisko na Sadkowie przejął nowy inwestor; PP „Porty Lotnicze” kupiło je za niespełna 13 mln zł. Ucieszyli się kierowcy, otwarto bowiem zachodnią obwodnicę Radomia. A miłośnicy teatru zachwycali się fantastycznymi spektaklami XIII Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego. Była to edycja szczególna, festiwalowi bowiem stuknęło 25 lat.

Listopad
Mieliśmy świętować oddanie do użytku hali przy ul. Struga, ale wykonawca nie zdążył w terminie (przez siebie wyznaczonym). Klubowe Mistrzostwa Świata zostały więc przeniesione do Płocka. Ale wybraliśmy prezydenta – po raz drugi został nim Radosław Witkowski.

Sukcesem zakończyła się kwesta na cmentarzu przy ul. Limanowskiego; na odnowę zabytkowych nagrobków wrzuciliśmy do puszek wolontariuszy ponad 41 tys. zł. I hucznie i bardzo uroczyście świętowaliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości. Od 2 listopada, bo wtedy właśnie powstała Republika Radomska.

Grudzień
1 grudnia w radomskiej katedrze rozpoczął się proces beatyfikacyjny ks. Romana Kotlarza, który błogosławił protestujących 25 czerwca 1976 roku robotników. Koniec roku przyniósł dobre wieści dla mieszkańców Ustronia - ukończono bowiem kładkę dla pieszych nad ul. Osiedlową. A pracownicy administracyjni sądów postanowili domagać się, obiecywanej od lat, podwyżki wynagrodzeń, biorąc zwolnienia lekarskie. Absencja sięgnęła 80 proc. Tradycją stało się już publiczne niejako odpalanie świątecznej iluminacji, na które to wydarzenie radomianie stawili się tłumnie. Iluminacja musi mieszkańcom grodu nad Mleczną wystarczyć za noworoczne fajerwerki, bo w tym roku sylwestra nie będzie. Miejskiego sylwestra.

Adam Hildebrandt

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
 • avatar
  ~Anonim 79.184.254.*** 2019-01-01 23:53
  Witkowski i Zawodnik, a co z opłatą za parkowanie na terenie miejskiego szpitala dla osób niepełnosprawnych.
  • 50%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Anonim 79.184.254.*** 2019-01-02 22:16
   .
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~BURY z Rzeszowa. 5.173.176.*** 2019-01-02 20:33
  POpaprańce.Gdzie te miliony od Struzika?
  • 50%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Rozliczymy co do centa. I Carycę docenta 188.146.110.*** 2019-01-01 09:19
  Disco i lotnisko. I pis poległ na rżysku chwały. A tyle Skurkiewicze miastu naobiecywali.
  • 60%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Anonim 178.235.182.*** 2019-01-02 10:23
   Na co liczyli koalicjanci na rzecz , bezpartyjni , anty-pisowcy , koalicjanci działkowców z Sołtykowa i Sadkowa ? Już nie podoba się dopiero co wybrana przez was władza w Radomiu ?Czy 4.11.2018r. byliście otumanieni przez PR i nieświadomi wyboru ? Wszelkie żale proszę nie wylewać teraz na forach i nic nie możecie oczekiwać dla gminnego Radomia od PIS-u., nie ten adres.Rozwój do europejskiego miasta macie pewny , jak w Bezpiecznej Kasie Grobelnego, czy Amber Gold.
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~ten sam 188.146.50.*** 2019-01-01 11:58
  Dzień bez ujadania na Radzia to dzień stracony a że jest to pierwszy dzień roku a ja jestem sfrustrowany i zakompleksiony to już od rana zaczynam ujadać, by wiadro nienawiści wylać a potem skoczę do kościoła.
  • 58%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~piski troll 188.147.41.*** 2019-01-01 13:16
   hehe dokładnie.
   • 63%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~ten sam 31.0.41.*** 2019-01-01 15:53
   możesz też mi skoczyć na kant
   • 67%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Janek 79.110.193.*** 2019-01-01 16:14
   Jakiego kościoła
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~ten sam 31.0.47.*** 2019-01-01 17:56
   on akurat chodzi do wyznawców beżowego prącia
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 178.235.182.*** 2019-01-02 10:13
   Tylko w tym szale nie skocz z ....
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~pacjent 178.235.189.*** 2019-01-01 22:45
  Zastanawia mnie tylko dlaczego tak lekko dziennikarze podchodzą do przestępczych, lewych zwolnień lekarskich dla policjantów i administracyjnych pracowników sądów. Gdzie indziej tacy czujni a tu przestępstwo konowałów aż kłuje w oczy a oni...ślepi?!
  • 67%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Anonim 188.146.110.*** 2019-01-02 09:33
   PiS idzie na L4 dozywotnio
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Pazerna ale Wierna Baba z Radomia 188.146.110.*** 2019-01-02 09:32
  SZANOWNY PANIE WITKOWSKI . PSY I KUNDLE Z PISU UJADAJĄ BEZ PRZERWY A KARAWANA JEDZIE DALEJ. NIECH SOBIE SKURKIEWICZE SKOWYCZĄ TAKA ICH ROLA I PRZESŁANIE . SKOŃCZĄ NA ŚMIETNIKU HISTORII TO WTEDY DOPIERO RADOM STOLICĄ WOJEWÓDZTWA SIĘ STANIE
  • 67%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~radomir 178.235.189.*** 2019-01-01 23:11
  A ja życzę Radomiowi i pozawarszawskiej części Województwa Mazowieckiego aby nareszcie Polskie Radio i Telewizja Polska uruchomiło regionalne radio i TVP dla nich. Milionowe Województwo Świętokrzyskie ma Radio Kielce i TVP 3 Kielce.a trzy i półmilionowa część naszego województwa ma figę. Ma figę bo TVP 3 Warszawa zajmuje się tylko stolicą podobnie jak Radio Dla Ciebie. A jeśli już podadzą jakąś informacje to tylko z kroniki policyjnej na zasadzie kogo napadli albo zabili. Pole do popisu dla naszych kochanych parlamentarzystów ( szczególnie Marszałek Bielan, poseł Suski) bo takiego traktowania dłużej być nie powinno. Już dosyć mamy warszawskiego szkodzenia regionowi!
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~wujek dobryradek 79.184.27.*** 2019-01-01 16:08
  Kiełbasa, browary i inne towary narodzie kochany, ja Tobie dam opiekę lekarską i rentę wysoką tylko mnie wybierz na prezydenta Kokosy, banany, narodzie kochany a zamiast pracy taniec i śpiew i każden będzie miał, co tylko będzie chciał tylko mnie wybierz na prezydenta
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Kot 94.254.232.*** 2019-01-01 10:08
  Nic nie ma o obietnicach w art. W tytule jedynie wspomniane
  • 80%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~ten sam 31.0.44.*** 2019-01-01 11:23
   szacun za przeczytanie tych wyżyn polonistycznych możliwości
   • 83%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~ten sam 95.40.206.*** 2019-01-01 09:38
  i już tak z rana polonistyczne wyczyny są publikowane
  • 60%
  • |
  • oceń:
  • |
 • Pokaż więcej komentarzy
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy