- W ten sposób propagujemy wspólne śpiewanie kolęd, staramy się kultywować polską tradycję a także propagować muzykę wśród amatorów, przygotowywać dzieci i młodzież do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Z roku na rok zainteresowanie naszym festiwalem rośnie. W przesłuchaniach eliminacyjnych bierze udział nawet 1500 wykonawców z Polski centralnej, Podkarpacia, Lubelskiego i Świętokrzyskiego – informują organizatorzy festiwalu
Regulamin XVIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE” RADOM 2019, karta zgłoszenia i załącznik nr 2 można pobrać TUTAJ. http://www.resursa.radom.pl/?regulamin-,922
Organizatorzy eliminacji w rejonach i ich terminy:
● Kozienice
Organizator: Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, 26-900 Kozienice ul. Warszawska 29, osoba odpowiedzialna: Halina Koryńska i Agnieszka Krynicka tel: 48 611 07 50 wew.125; termin przyjmowania zgłoszeń do 20.11.br. e-mail: halina.korynska@dkkozienice.pl i pit@dkkozienice.pl
Przesłuchania odbędą się 28 listopada godz. 10.00 w Centrum Kulturalno-Artystycznym, ul. Warszawska 29, 26-900 Kozienice.
● Białobrzegi
Organizator: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Kościelna 31, 26-800 Białobrzegi
tel. 48 6132370 ; termin przyjmowania zgłoszeń do 4.12.br. na adres M-GOK
26-800 Białobrzegi, ul. Kościelna 31 e-mail .mgok@bialobrzegi.pl .
Przesłuchania odbędą się 9 grudnia br. godz. 10.00
• Pionki
Organizator: Miejski Ośrodek Kultury, 26-670 Pionki ul. Radomska 1
Osoba odpowiedzialna: Anna Lipska tel: 48 6125125 lub 607 507 259
Formularz zgłoszeniowy należy przesłać do dn. 4.12.br. na adres: MOK 26-670 Pionki, ul. Radomska 1. lub e-mail: mokpionki@o2.pl
Przesłuchania odbędą się 12 grudnia br. godz. 10.00
● Opoczno
Organizator: Miejski Dom Kultury 26-300 Opoczno, ul. Biernackiego 4; osoba odpowiedzialna: Agata Andrzejewska, tel. 44 7361410 w.25, 505-958-565; termin przyjmowania zgłoszeń do 6.12.br. na adres: MDK, 26 – 300 Opoczno, ul.Biernackiego 4, e-mail: agata.andrzejewska@op.pl.
Przesłuchania odbędą się 11 grudnia br. godz. 10.00
● Skaryszew
Organizator: Parafia p.w. św. Jakuba w Skaryszewie, Publiczna Szkoła Podstawowa
w Modrzejowicach oraz M-GOK ul. Wojska Polskiego 5, 26-640 Skaryszew; osoba odpowiedzialna: Artur Janiak, tel. 48 610 30 19, 0 607 290 037; termin przyjmowania zgłoszeń do 11.12.br na adres: Publiczna Szkoła Podstawowa w Modrzejowicach albo M-GOK Skaryszew ul. Wojska Polskiego 5, 26 -640 Skaryszew lub arturjaniak@interia.pl .
Przesłuchania odbędą się 16 grudnia godz. 10.00
● Drzewica
Organizator: Regionalne Centrum Kultury, ul. Stawowa 27, 26-340 Drzewica; osoba odpowiedzialni: dyr. Alina Szymańska i Marta Szymańska tel. 48 375-51-10; termin przyjmowania zgłoszeń do 13.12.br. na adres RCK ul. Stawowa 27, 26-340 Drzewica rck@rck.drzewica.pl . Przesłuchania odbędą się 18 grudnia br. godz. 10.00
● Lipsko
Organizator: Lipskie Centrum Kultury 27–300 Lipsko, ul.Rynek 2, e-mail:lck@lcklipsko.pl;
osoba odpowiedzialna: Izabela Ronduda tel. 48 378 01 31; termin przyjmowania zgłoszeń do dn. 5.12.br. na adres: Lipskie Centrum Kultury 27-300 Lipsko, Rynek 2 lub e-mail: dyrektor@lcklipsko.pl, lck@lcklipsko.pl .
Przesłuchania odbędą się 13 grudnia br. godz. 10.00
● Radom
Organizator: Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” ul Malczewskiego 16, 26-600 Radom; osoba odpowiedzialna: Andrzej Przybylski tel. 48 362 42 63 w 23 lub 502 152 428;
Formularz zgłoszeniowy należy przesłać pod adres: Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” ul Malczewskiego 16, 26-600 Radom lub e-mail:
andrzej.przybylski@resursa.radom.pl
Termin przyjmowania zgłoszeń do 16.12.br. Przesłuchania odbędą się 20 grudnia br. od godz. 10.00 w Sali Widowiskowej OKiSz „Resursa Obywatelska” ul. Malczewskiego 16 w Radomiu.