Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Co będzie się działo w weekend?

Co będzie się działo w weekend?

Piątek, 15 września

Spotkanie autorskie z Teresą Opoką. Resursa Obywatelska zaprasza o godz. 17 na spotkanie autorskie z Teresą Opoką wokół książki „Spotkałem ludzi lepszych od siebie”. Teresa Opoka (ur. 1948) – poetka, prozaiczka, dramatopisarka. „Spotkałem ludzi lepszych od siebie” to reportaż biograficzny o ludziach pokolenia Solidarności ze środowiska akademickiego - pracownikach naukowych i studentach z NZS. Autorka dotyka tematu strajku w radomskiej WSI, poszukując jego przyczyn i próbując odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tysiące studentów poparło postulaty uczelnianej Solidarności w Radomiu, a najwybitniejsi naukowcy polscy stanęli po stronie komitetu strajkowego. Spotkanie poprowadzi Elwira Dzikowska. Wstęp wolny.

Wernisaż w Łaźni. Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” (ul. Traugutta 31/33) zaprasza o godz. 18 na wernisaż wystawy „Dyfuzja. Plastyka środowiska krośnieńskiego”. Ekspozycja powstała we współpracy z Muzeum Rzemiosła w Krośnie. W Galerii „Łaźnia” zagości 10 artystów. To grono zróżnicowane zarówno pod względem wieku, uprawianych dziedzin, jak i tematyki dzieł, stosowanych mediów czy technik twórczych. Zobaczymy prace malarskie, rysunek, grafikę, plakat, rzeźbę, asamblaż czy wideo-art.

Opętani Literaturą. Dwa wydarzenia w ramach kończącego się festiwalu Opętani Literaturą. O godz. 17.30 w MCSW „Elektrownia” - „Jakie (i) czego początki?” - z nominowanymi do Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza rozmawia Michał Nogaś. O godz. 19.30 – „Powrót” – prapremiera filmu na podstawie „Dziennika” Gombrowicza. Reżyseria: Andrzej Wolski, występuje: Andrzej Seweryn. Spektakl powstał w latach 90. ubiegłego wieku. Narodził się w Comedie Française, z którą Andrzej Seweryn, jego pomysłodawca i twórca, był związany. Monodram przeniósł na ekran Andrzej Wolski, mieszkający w Paryżu reżyser filmowy, nagradzany dokumentalista. Przed seansem rozmowa z reżyserem.

Gala Biznesu 2023. Wydarzenie organizuje Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej. Odbędzie się ono o godz. 19 w Hotelu Rubin w Starym Kiełbowie. Gala będzie wspaniałą okazją do integracji całego środowiska gospodarczego i nawiązania nowych kontaktów biznesowych. W programie: wręczenie nagród laureatom Konkursu Granitowy Tulipan, wręczenie nagród specjalnych, koncert Karoliny Leszko z zespołem oraz bankiet taneczny, który poprowadzi Patryk DJ.

https://www.cozadzien.pl/kultura/rok-polski-wyjatkowa-wystawa-w-malczewskim/94787

 

Sobota, 16 września

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

RADOM FREEDOM DANCE FESTIVAL. Eliminacje, a następnie finały mistrzostw świata w dziesięciu tańcach. wydarzenie odbędzie się w hali przy ul. Narutowicza. Gala odbędzie się w sobotę 16 września o godz. 19. Turniej wyłoni mistrzów świata oraz mistrzów okręgu mazowieckiego we wszystkich kategoriach wiekowych. Następnie w niedzielę, 17 września o godz. 9 zaczną się eliminację, a o godz. 18 finały.

Gala nagrody Gombrowicza. O godz. 17 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych rozpocznie się Gala Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Dowiemy się, kto z nominowanych otrzymał nagrodę. Potem odbędzie się koncert Błażeja Króla - muzyka, kompozytora, wokalisty i autora tekstów. Błażej Król znany jest przede wszystkim z występów w zespole muzyki alternatywnej Kawałek Kulki.

Koncert w Przysusze. Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze (al. Jana Pawła II) zaprasza o godz. 16 na koncert Voytka Soko Sokolnickiego „Nieklasyczny klasyk”. Voytek Soko-Sokolnicki to tenor dramatyczny młodego pokolenia. Studiował na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jego kariera koncertowa rozpoczęła się w 2015 roku, kiedy jako solista wykonujący najsłynniejsze tenorowe arie występował niemal na wszystkie scenach filharmonii w Polsce. Występował na wielu międzynarodowych festiwalach jako solista i reżyser koncertów. Działa także jako producent Opera Night Group; jest współtwórcą grupy Tre Voci. Cena biletu – 1 zł.

 

Niedziela, 17 września

Bajkowa Niedziela w Resursie. Po wakacyjnej przerwie do Resursy Obywatelskiej wracają Bajkowe Niedziele. Na początek, o godz. 11 - koncert „Piosenki porządne” w wykonaniu popularnej Fionki. Dobrze się ich słucha, ale też świetnie przy nich tańczy i śpiewa. Fionka, od kilku lat mieszkająca w Radomiu, jest autorką piosenek dla dzieci, nagrodzoną w tym roku opolską Karolinką w kategorii: najlepsza piosenka dla dzieci. Cena biletu 15 zł. Wejściówki dostępne w kasie Resursy i online na biletyna.pl.

Warsztaty dla dorosłych. O godz. 12.30 Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza na kolejną edycję warsztatów z gipsu polimerowego. To bezpieczny, wytrzymały materiał, z którego łatwo własnoręcznie stworzyć piękne i trwałe dekoracje. Warsztaty są przeznaczone dla dorosłych, którzy interesują się ceramiką, ale zniechęca ich tradycyjny, skomplikowany proces. Elektrownia zapewnia wszystkie potrzebne materiały. Cena: 35zł. Zapisy tylko telefonicznie - pod nr. 602 360 099.

Piknik charytatywny. Stowarzyszenie Kajakarzy na Rzecz Osób Niepełnosprawnych zaprasza nad zalew na Borki na piknik charytatywny dla Leona i Marcina. Trzyletni Leon cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, a Marcin – ojciec trzech synów walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni. Obaj potrzebują wsparcia finansowego na leczenie i rehabilitację. W programie: godz. 13.30 – koncerty zespołów rockowych: Crossroad, Second Life, 3PO3, 5 Amigos; godz. 16 - licytacje charytatywne; godz. 16.30 – trening zumba ESFIT; godz. 17 – zakończenie licytacji internetowych; godz. 20 - zakończenie pikniku.

Spotkanie z Marcinem Dańcem. O godz. 18 Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza na spotkanie z Marcinem Dańcem w ramach cyklu „Wieczór z Gwiazdą”. Marcin Daniec (ur. 1957) – satyryk, artysta kabaretowy, komik i stand-uper. W 1984 wraz z Krzysztofem Januszem założył kabaret Takich Dwóch. Od 1986 r. pracował w Krakowie, w Akademickim Centrum Kultury „Alma-Art”, a następnie współpracował z kabaretami Wały Jagiellońskie i Pod Egidą. Od 1994 występuje samodzielnie. Spotkanie poprowadzi Włodzimierz Izban – tenor, reżyser, założyciel i pierwszy dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie. Bilety: 20 zł normalny, 10 zł ulgowy (emeryci / renciści). Liczba miejsc jest ograniczona.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Owocogranie w Czarnolesie. Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie zaprasza na drugą edycję pikniku rodzinnego „Owocogranie”, który w scenerii czarnoleskiego parku i w okolicach dworskiej oficyny zaplanowano w godz. 13-18. W programie, o godz. 14 koncert Zuzanny. Zuzanna jest wokalistką, multiinstrumentalistką i tekściarką. Jej autorska twórczość to piosenka literacka najwyższej próby, doprawiona odrobiną folkowych brzmień. Będzie jej towarzyszyła doskonała skrzypaczka, Anna Stankiewicz. Natomiast w godz. 15.30-18 odbędzie się występ Zespołu Ludowego Sobótka z Czarnolasu i potańcówka na dechach. Podczas pikniku stoiska rozstawią wytwórcy rzemiosła artystycznego i użytkowego. Będzie też okazja, aby posmakować regionalnych, tradycyjnych potraw oraz zapoznać się z mazowieckimi produktami tradycyjnymi. Na uczestników będzie też czekało miłe kulinarne przywitanie - placki z jabłkami.

https://www.cozadzien.pl/kultura/mazowsze-zagra-na-radomskim-rynku/94686

Dożynki gminne w Wierzbicy. Start o godzinie 12:00. Planowane są przemówienia zaproszonych gości, występy lokalnych artystów, muzyka włoska. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół Kordian.

Festiwal Smaków & Rzeczniowska Biesiada na pożegnanie lata. Atrakcje będą dostępne już od godz. 13. Na scenie wystąpią wyjątkowe kapele, a przed sceną nie zabraknie dech do tańca! Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie "SENIOR" przygotują potrawy regionalne, które będzie można skonsumować przy stołach biesiadnych! Będzie także możliwość lotu widokowego śmigłowcem. O godz. 19:30 wystąpi zespól DEJW. A Skolim ze swoimi największymi hitami pojawi się na scenie o godz. 20.30. Na zakończenie zabawa taneczna z zespołem CDN...  Imprezę rozkręcają wójt gminy Rzeczniów Karol Burek i prezenter Radia Rekord Maciek Roteiro. 

Dzień otwarty w WORD przy ul. Suchej (w ramach 25-lecia).  Od godz. 14 do 19 odbędzie się dzień otwarty. Na wszystkich czekać będzie wiele atrakcji: próbny egzamin teoretyczny; symulator dachowania i zderzenia czołowego; symulator jazdy motocyklem; wystawa motocykli  KSJ HusaR; wystawa samochodów zabytkowych; OSP Jastrzębia; pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej - Medyk; stoisko: Mazowieckiej Drogówki, Muzeum Wsi Radomskiej, Straży Miejskiej w Radomiu i PsychoMed;
dmuchańce, wata cukrowa i edukacyjny kącik BRD dla najmłodszych, konkursy z nagrodami i poczęstunek dla każdego! 

Wieczór z gwiazdą w Elektrowni - Spotkanie z Marcinem Dańcem. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na spotkanie z Marcinem Dańcem w ramach cyklu „Wieczór z Gwiazdą”. Start o godz. 18.

Piknik leśny w Marculach. „Spotkanie na leśnej polanie” rozpocznie się o godz. 11 oficjalnym powitaniem przez gospodarza terenu i krótkimi wystąpieniami zaproszonych gości. Podczas pikniku swoje stoiska zaprezentują leśnicy, koła gospodyń wiejskich i twórcy ludowi. Będzie można posłuchać wielu ciekawostek o lesie, wziąć udział w leśnych konkursach, spróbować lokalnych potraw z darów lasu i posłuchać dobrej muzyki. Na stoiskach leśnych będzie można otrzymać sadzonki drzew leśnych, materiały informacyjne o tematyce leśnej i turystycznej oraz drobne gadżety. Gwiazdą muzyczną spotkania będzie Patrycja Runo. Wystąpią także Kapela Sołtysa i zespół Wolanianki. Oprawę muzyczną zapewni również Zespół Sygnalistów Myśliwskich przy RDLP w Radomiu.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy