Ciężkie starcie Czarnych w Szczecinie

Piątkowy pojedynek w hali Azoty Arena przyciągnął na trybuny sporą liczbę kibiców. Tym razem w Szczecinie stawiła się drużyna Cerrad Czarnych Radom, która w starciu z Espadonem była murowanym faworytem do zwycięstwa. Podopieczni Roberta Prygla wiedzieli jednak, że na terenie beniaminka ligi nie będzie czekać ich łatwy pojedynek.

Premierowa odsłona rozpoczęła się wręcz wzorowo dla zespołu Cerrad Czarnych Radom. Wojskowi nie dali swojemu przeciwnikowi w pierwszym secie "rozwinąć skrzydeł", a sami napędzali siebie wyśmienitymi akcjami. Początkowo gra toczyła się punkt za punkt, jednak od stanu (9:10) dla Cerrad Czarnych Radom, to podopieczni Roberta Prygla włączyli "drugi bieg". Doskonałe zagrywki Kędzierskiego i ataki Żalińskiego dały prowadzenie (9:15). W tej partii Wojskowi oddali już swojemu przeciwnikowi zaledwie trzy punkty, zwyciężając aż 12:25!

W drugim secie gra miała podobny przebieg, co w premierowej partii. WKS znów zbudował kilku punktową przewagę, której nie oddał do końca odsłony. Kiedy przewaga Cerrad Czarnych Radom urosła do sześciu punktów (13:19), Espadon już myślami był przy trzecim secie. Wojsowi wygrali drugiego seta (20:25) i wydawało się, że kolejna odsłona piątkowego pojedynku będzie tylko formalnością - nic bardziej mylnego.

Espadon Szczecin po dwóch fatalnych partiach tego meczu wrócił do meczu, w niebywale wielkim stylu. Siatkarze Michała Gogola nie tylko zaczęli solidnie przyjmować i atakować, ale po kilku wymianach to oni zaczęli dyktować warunki na parkiecie. W końcówce trzeciego seta Espadon objął prowadzenie (21:17). Wojskowi zdołali odrobić straty i doprowadzili w tym kluczowym momencie partii do wyrównania (21:21). Ta odsłona padła jednak łupem gospodarzy, którzy triumfowali (25:22).

Czwarty set ponownie decydował się do ostatnich piłek i górą okazali się znów gospodarze. Szczecinianie nie przypominali drużyny z dwóch pierwszych partii piątkowego meczu. Beniaminek niesiony dopingiem kibiców oraz skutecznością w swojej grze, grał coraz lepiej. W decydującym momencie seta to Espadon zachował więcej zimnej krwi, wygrywając nerwową końcówkę (25:23) i doprowadził do tie-breaka.

Piątego seta z "wysokiego c" rozpoczęli gospodarze, którzy już po pierwszych wymianach objęli prowadzenie (4:1). Cerrad Czarni Radom zdołali jednak zniwelować straty i przed zmianą stron przegrywali tylko jednym punktem (8:7). Od tego wyniku Wojskowi zdobyli trzy punkty z rzędu (8:10) i jak się później okazało, nie oddali już prowadzenia do końca spotkania. Tie-breaka zakończył się zwycięstwem Cerrad Czarnych Radom, którzy triumfowali (9:15), a w całym meczu 2:3.

Teraz przed siatkarzami Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia kila dni regeneracji. Już we wtorek (21 lutego) Cerrad Czarni Radom podejmą w hali MOSiR-u PGE Skrę Bełchatów.

Espadon Szczecin - Cerrad Czarni Radom 2:3 (12:25, 20:25, 25:22, 25:23, 9:15)